Kırıkkale Üniversitesi tarafından Türk sanayisine ve Türk kültür ve sanatına yaptığı katkılardan dolayı İktisat Anabilim dalında “Fahri Doktora” unvanı verildi. (2002)

Mimar Sinan Üniversitesi tarafından Türk sanayini geliştirme ve yurtdışında da tanıtıp geçerli kılma alanında rol oynayan, sahibi bulunduğu kuruluşlar aracılığıyla eğitim hizmeti veren örnek iş adamı olması nedeniyle “Fahri Doktora” unvanı verildi. (1997)

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi tarafından yönetim ve organizasyon alanında “Fahri Doktora” unvanı verildi. (1997)

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi tarafından İşletme alanında “Fahri Doktora” unvanı verildi. (1997)

Trakya Üniversitesi tarafından ülkemizi başarıyla temsil etmesi ve dünyaca ünlü kuruluşları yatırım yapmak için ülkemize getirmesi nedeniyle “Fahri Doktora” unvanı verildi. (1997)

Kıbrıs Girne Amerikan Üniversitesi tarafından “Beşeri İlimler Fahri Doktora” unvanı verildi. (1997)

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi tarafından yönetim ve organizasyon alanında “Fahri Doktora” unvanı verildi. (1997)

Mimar Sinan Üniversitesi tarafından Türkiye’de endüstrinin gelişmesi ve adının dünyaya en güzel şekilde duyurulmasına ve Sabancı Holding kurumları aracılığıyla Türkiye’de eğitime olan katkıları nedeniyle “Fahri Doktora” unvanı verildi. (1997)

Kayseri Erciyes Üniversitesi tarafından “Fahri İşletme Yönetimi Doktora” unvanı verildi. (1993)

Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından Türkiye’nin sanayi alanındaki gelişmesinde, modern teknolojinin ülkemizde kullanılmasında, yapıcı ve dinamik genç kuşakların toplumumuza kazandırılmasında uluslararası düzeyde gösterdiği çabalardan ötürü “Fahri Doktora” unvanı verildi. (1992)

Eskişehir Anadolu Üniversitesi tarafından, işletme alanında yıllardan beri gösterdiği uygulama başarısından dolayı “Fahri Doktora” unvanı verildi. (1984)